Dragonology (amashkovtsev) wrote,
Dragonology
amashkovtsev

Усі ви святкували День Вишиванки, а я його провів у робочому одязі. Та ось вам чудова світлина від мене та від Петра (Він мені надіслав)
Це не Фотошоп.

и пізнали на фото лідера американської групи "The Doors" Джима Моррісона? Так-так, ви не помилилися - він у вишиванці. Кажуть, він любив і цінував українські вишиванки.
Ця світлина зроблена американським фотографом Гаєм Вебстером у 1966 році, коли вишиванки ще не підкорили світ високої моди та не майоріли на обкладинках глянцю. Кілька років тому це фото потрапило в мережу, спричинивши справжній бум!
Цікаво, що цю сорочку Джиму подарував українець Андрій Варгола, відомий всьому світу як засновник поп-арту Енді Воргол.
Як розповідала в інтерв'ю про це українка з Нью-Йорка Галина Хом'як, яка в 1968-69 роках працювала у "SURMA Ukrainian book and music store" - українській етнокрамниці, яка досі розташована на 11 E 7th St, вишиванки завжди були ходовим товаром, а особливо модними стали в кінці 60-х - початку 70-х років. Так, у її "зміни" їх купували зокрема Джиммі Хендрікс, Роберт Редфорд, Кендіс Берген і Вуді Аллен. Частим гостем у крамниці SURMA був згаданий Енді Воргол, майстерня якого розташовувалася неподалік.
Tags: music, ukraine, we
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • (no subject)

  Доэксперинтировася. Потерял доступ к Фейсбуку. При попытках восстановить попадаю в конце-концов на пустые страницы.

 • Хочу гарну роботу.

  Учора щось нахлинуло. Жити не схотилося. Прочитав в інтернеті рецепт, сходив та купив пляшку горілки та коробку пігулок. Напісав в фейсбуці…

 • Трудности перевода :)

  Я принципиально пишу этот пост на русском языке. Я никогда не учил украинский. Ни в школе, ни дома. Сын офицера. Украинскому меня учила Маринка.…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 2 comments