Dragonology (amashkovtsev) wrote,
Dragonology
amashkovtsev

Усі ви святкували День Вишиванки, а я його провів у робочому одязі. Та ось вам чудова світлина від мене та від Петра (Він мені надіслав)
Це не Фотошоп.

и пізнали на фото лідера американської групи "The Doors" Джима Моррісона? Так-так, ви не помилилися - він у вишиванці. Кажуть, він любив і цінував українські вишиванки.
Ця світлина зроблена американським фотографом Гаєм Вебстером у 1966 році, коли вишиванки ще не підкорили світ високої моди та не майоріли на обкладинках глянцю. Кілька років тому це фото потрапило в мережу, спричинивши справжній бум!
Цікаво, що цю сорочку Джиму подарував українець Андрій Варгола, відомий всьому світу як засновник поп-арту Енді Воргол.
Як розповідала в інтерв'ю про це українка з Нью-Йорка Галина Хом'як, яка в 1968-69 роках працювала у "SURMA Ukrainian book and music store" - українській етнокрамниці, яка досі розташована на 11 E 7th St, вишиванки завжди були ходовим товаром, а особливо модними стали в кінці 60-х - початку 70-х років. Так, у її "зміни" їх купували зокрема Джиммі Хендрікс, Роберт Редфорд, Кендіс Берген і Вуді Аллен. Частим гостем у крамниці SURMA був згаданий Енді Воргол, майстерня якого розташовувалася неподалік.
Tags: music, ukraine, we
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Завтра свято. Смурне, але світле

 • truth

  Я иногда советую вам очередной Лучший Фильм Всех Времён и Народов. Это не ирония. Времена и народы меняются. И Лучшие Фильмы тоже. Сегодня случайно…

 • Хасиды не поймут

  Увидел фотографию Путина. Прическа - жидкие сосули. Подумал "Эй, чувак, у тебя миллиарды, ты что, не можешь себе позволить нормального…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 2 comments